Kdo jsme?

Akademie aerobiku Praha je sportovní klub, který se zaměřuje na sportovní výchovu dětí od 4 let. Hlavní filozofií klubu je zcela respektovat individualitu dítěte a podle toho k němu v tréninku přistupovat. Kladný vztah ke sportu je jedním ze zásadních cílů, kterým se při výchově dětí řídíme. Trenéři Akademie aerobiku Prahu se v oblasti sportovního a fitness aerobiku pohybují řadu let, jsou to nejen bývalí závodníci, ale také kvalifikovaní profesionálové. Zároveň spolupracujeme s řadou odborníků v oblasti body and mind, fyzioterapie, tance a dalších.

Sportovní aerobik je dynamický estetický sport. Závodníci soutěží s dvouminutovou sestavou a to buď jako jednotlivci, páry nebo týmy, při které musí předvést prvky prokazující sílu, flexibilitu, rychlost, koordinaci, ale také celkovou fyzickou i psychickou zdatnost. Akademie aerobiku je registrovaná u Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz a její závodníci soutěží ve všech výkonnostních třídách této organizace.

 

Těm nejmladším nabízíme přípravku sportovního aerobiku. Kde se děti naučí základním pohybovým dovednostem, rozvíjíme jejich motorické učení a podporujeme adaptaci organismu na tělesnou zátěž. Motoricko-funkční průprava je základní stavební jednotka pro získání potřebných pohybových dovedností. Správné držení těla, rozvoj koordinace a protažení zkrácených svalů, nejen to se u nás děti naučí.

Aerobik Praha - kdo jsme - 3

Cílem sportovní výchovy dětí je vychovat kvalitní závodníky. Závodníci Akademie aerobiku Praha trénují 3-5 krát v týdnu, podstatou tréninku je růst sportovní výkonnosti, nácvik technických prvků a choreografie a v neposlední řadě komplexní příprava na soutěž.

Aerobik Praha - kdo jsme - 2